Vítězem soutěže se stal tým z okresu Teplice!

 

Dne 6. 11. 2019 uspořádala Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje ve spolupráci s Ústeckým krajem krajské kolo polytechnické soutěže „T-PROFI“ – Talenty pro firmy.

Soutěž proběhla v Chomutově, v rámci výstavy „Vzdělávání 2020“, kterou již tradičně pořádá Okresní hospodářská komora v Chomutově.

Princip akce je založen na účasti smíšeného soutěžního týmu sestávajícího z tří žáků 5. třídy základních škol, tří žáků 2. ročníku střední škol a zástupce firmy, jako kapitána týmu. V rámci soutěže si tak mohou soutěžící ověřit nejen své technické schopnosti prostřednictvím polytechnické stavebnice Merkur, ale také vyzkoušet kreativní přístup při plnění daného zadání.

Krajského kola v Chomutově se zúčastnilo 6 týmů z okresů Děčín, Chomutov, Teplice, Most, Ústí nad Labem a Louny. Soutěžící dostali za úkol v časovém limitu tří hodin postavit funkční model, a to mlýnek s vlastním pohonem.

První místo obsadil tým z Teplic vedený zástupcem společnosti Mahr a žáky  ze Základní školy a Mateřské školy Krupka a Střední školy stavební a strojní Teplice. Tento tým bude zastupovat Ústecký kraj v celorepublikovém kole na jaře 2020. Na druhém místě se umístil tým z Ústí nad Labem, pod vedením zástupce společnosti KONE. Třetí místo vybojoval tým z Děčína, jehož kapitánem byl zástupce společnosti RYKO.