Registrovat vozidla a vydávat palubní jednotky pro nový mýtný systém bude Hospodářská komora

 

Praha, 24. července 2019Hospodářská komora České republiky bude registrovat vozidla, jejich provozovatele a plátce mýtného, vydávat a provádět zpětný odběr palubních jednotek v rámci nového satelitního mýtného systému, který bude spuštěn 1. prosince 2019. Vyplývá to z dohody, kterou s Hospodářskou komoru uzavřel nový provozovatel mýtného, společnost CzechToll.

Předregistraci vozidel do nového systému CzechToll spustí 22. září. Už během předregistrací začne Hospodářská komora na svých 15 vybraných komorách v regionech informovat podnikatele o podmínkách zpoplatnění pozemních komunikací, uzavírat s nimi smlouvy, registrovat vozidla, jejich provozovatele a plátce mýtného, vydávat palubní jednotky a přijímat za ně kauce.

Pro účely registrace vozidel a výdej palubních jednotek pro 470 tisíc vozidel již začala personálně posilovat své komory, které také vybaví technickým zařízením pro komunikační infrastrukturu provozovatele mýtného systému.

Hospodářská komora je podnikatelskou samosprávou. Zastřešuje 16 tisíc živnostníků, malých a středních firem i pro české hospodářství strategicky důležité velké podniky a 119 oborových svazů, asociací, klastrů a řemeslných cechů.

Hospodářská komora České republiky

Miroslav Diro 
Tiskový mluvčí a vedoucí Tiskového oddělení
M: +420 724 613 088

diro@komora.cz  www.komora.cz

 

CzechToll s.r.o.

Miroslav Beneš

Tiskový mluvčí

M: +420 603 174 347

miroslav.benes@czechtoll.cz  www.czechtoll.cz