1. 4. 2019, Ústí nad Labem – Ceny za nejlepší začínající firmy regionu si ze soutěže Startup Go Grill odnesly firmy Vím o všem s aplikací na řízení staveb a LIPA Design s jejich luxusními dřevěnými kabelkami. Vybrala je odborná porota na veřejných prezentacích začínajících podnikatelů, které v pátek 26. dubna pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje.

Startup Go Grill je závěrečný večer podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje, kde se před porotou, investory a veřejností prezentují začínající firmy. V kategorii podnikatelů, kteří absolvovali inkubátor, se vítězem stal Josef Beneš s firmou Vím o všem a odnesl si tak cenu v hodnotě 20 000 Kč na expertní služby Inovačního centra Ústeckého kraje. Aplikace Vím o všem přináší efektivní řízení malých, středních, ale i velkých podniků. Pomáhá řešit problémy většiny firem, jako je například docházka, skladová a majetková evidence, expirace dokumentů, revizí a faktur, export reportů, online stavební deník a další. Zároveň tento projekt získal také cenu od CzechInvestu, a to voucher v hodnotě 10 000 Kč na mentory, který předala ředitelka ústecké pobočky Alena Hájková.

Efektivita práce a sdílení věcí je v podstatě trend budoucnosti. Z mého pohledu je to inovativní produkt, který nemá na trhu obdoby a má tak velký potenciál,“ vysvětlil člen poroty Radim Bzura, proč se porotci rozhodli pro firmu Vím o všem.

Dalším oceněným ve stejné kategorii byla firma LIPA Design, podnikatelský projekt umělkyně Pavly Linkové, který se zaměřuje na dřevěné designové handmade kabelky z přírodního materiálu.

Vítězství v kategorii otevřené projektům, které neabsolvovaly podnikatelský inkubátor Inovačního centra, si odnesla firma Voucherino. Její zakladatel Karel Bartůněk postavil svůj byznys na jednoduché administraci a výrobě dárkových poukazů.

„U projektu se mi líbil dopad na malé firmy či živnostníky, kteří nemají prostředky či čas se touto aktivitou zabývat a Voucherino jim v tomto směru může velmi pomoci,“ vysvětluje ředitelka krajské pobočky CzechInvestu Alena Hájková.

Závěrečné prezentace začínajících podnikatelů před veřejností, porotou a investory Startup Go Grill pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje už popáté. Večer je vyvrcholením několikaměsíčního vzdělávacího programu Startup Go, který pomáhá lidem s podnikatelským nápadem či začínající firmou nastartovat či rozvinout podnikání.

 „Musím říct, že kvalita prezentovaných projektů je stále vyšší a vyšší. Navíc energie začínajících podnikatelů je inspirující a jsem ráda, že se Inovačnímu centru daří nacházet takovéto projekty,“ říká porotkyně Jana Nedrdová za Ústecký kraj, který také akci podpořil.

 

O Inovačním centrum Ústeckého kraje (ICUK)

Inovační centrum Ústeckého kraje založily v listopadu 2015 společně Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komor Ústeckého kraje. Jeho cílem je podpora podnikání, inovací ve firmách a spolupráce výzkumných organizací a firemního sektoru. ICUK pořádá např. festival start-upů Festup, nabízí inkubační a akcelerační programy na podporu podnikání, a spolu s Ústeckým krajem spravuje dotační program na podporu spolupráce firem a výzkumných organizací Inovační vouchery.

 

Kontakt pro média:                               Ondřej Klein, klein@cuk.cz, 774 156 477