Vstup na zahraniční trhy s sebou přináší řadu příležitostí – ale také neznámých situací a rizik. Právě proto Krajská hospodářská komora MSK ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR nabízí českým podnikům pomoc prostřednictvím sítě zahraničních zmocněnců, která propojuje tuzemské služby s praktickou podporou přímo v cílových teritoriích.
Co jsou zahraniční zmocněnci?
Zmocněnci pro zahraničí jsou zkušení odborníci a místní partneři, kteří pomáhají českým společnostem orientovat se na zahraničních trzích a zrychlit jejich expanzi s využitím místního know-how. Jejich role je součástí širšího systému podpory exportu a mezinárodního obchodu, který Komora dlouhodobě buduje.
Jaké výhody přináší?
Pro české firmy je spolupráce se zmocněnci užitečná hned v několika směrech:
- Snadnější orientace na novém trhu: Zmocněnci pomáhají porozumět místnímu podnikatelskému prostředí, kulturním zvyklostem i právním normám, aby se minimalizovalo riziko chyb při vstupu na trh.
- Pomoc s navazováním kontaktů: Díky místní síti kontaktů umí identifikovat relevantní obchodní partnery a podpořit navázání konkrétních obchodních vztahů.
- Podpora růstu: Zmocněnci přinášejí cílené služby a asistenci, která firmám pomáhá nejen s počátečním vstupem, ale i s dalším rozvojem jejich aktivit v zahraničí.
Kdo může využít tuto podporu
Služby zahraničních zmocněnců jsou určeny firmám všech velikostí a oborů, které chtějí snížit náklady i rizika spojená s expanzí, a opřít svůj mezinárodní růst o zkušeného partnera přímo v dané zemi.
Jak začít spolupracovat
Pokud přemýšlíte o expanzi na zahraniční trh nebo o zintenzivnění exportu, kontaktujte přímo zmocněnce pro dané teritorium, kteří vám připraví individuální balíček služeb na míru vašim potřebám.
V případě Vašeho zájmu naleznete kontakty níže.
Alžírsko
Reda Ifrah
Zvláštní zmocněnec HK ČR pro Alžírsko
Předseda Alžírského výboru Zahraniční sekce HK ČR
📞 +420 605 500 909
✉️ email: algeria@komora.cz
Vietnam
Manh Tung Nguyen
Zvláštní zmocněnec HK ČR pro Vietnam
Předseda Vietnamského výboru Zahraniční sekce HK ČR
📞 +420 778 858 888
✉️ email: vietnam@komora.cz
Katar
Vladimír Cnota
Zvláštní zmocněnec HK ČR pro Katar
Předseda Katarského výboru Zahraniční sekce HK ČR
📞 +420 720 060 622
✉️ email: qatar@komora.cz